KONST / Litografier / Litografi 15728102
nr 1572 8102
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 42/100. Bildmått: 22x27cm, yttermått inklusive ram: 53x59cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:48:41
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén